ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 01.04.10 - Фізика напівпровідників і діелектриків

I. Формула спеціальності:
     Галузь науки,  яка теоретично  й  експериментально  досліджує фізичні   процеси   в   напівпровідниках  і  діелектрикахвивчає структури  цих  речовинзастосовує   наукові   дослідження   для створення нових технологійджерел випромінюванняпристроїв для
підсилення та перетворення електромагнітних коливань.

II. Напрями досліджень:
     - Зонна структура.
     - Екситонні  стани   в   напівпровідниках,   вплив   на   них структурних і радіаційних дефектів, домішок.
     - Провідність   і   явища   перенесення   в   ізотропних   та анізотропних напівпровідниках.
     - Нерівноважні    електронні    процеси     (фотопровідність, люмінесценціяфоторушійні сили, гальваномагнітні та фотомагнітні явища,   нерівноважні   електронні    процеси    в    анізотропних напівпровідниках).
     - Електронно-атомні процеси в напівпровідниках.
     - Гетероструктури та фізичні явища в них.
     - Оптична  спектроскопія  та  радіоспектроскопіярезонансні явища в напівпровідниках.
     - Процеси релаксації  та  кінетичні  явищаелектрон-фотонна взаємодія.
     - Явища  в  плівках  і   на   поверхні   напівпровідників   і діелектриків, багатошарові структури.
     - Фізика контактних явищ.
     - Ефекти, пов'язані з переходом напівпровідникової системи до низьковимірності;     фізичні     явища      у      низьковимірних
напівпровідникових    і    діелектричних    структурах,    зокрема наноструктурах.
     - Матеріали    функціональної    електроніки:   багатошарові, варізонні й інші  гетероструктуринелінійні  напівпровідники  та
матеріали з керованими властивостями.
     - Параметричні ефекти в напівпровідниках і діелектриках.
     - Методи діагностики фізичних властивостей напівпровідників і діелектриків.
     - Фізичні  основи  технологіїнові  види напівпровідникових матеріалів.
     - Фізичні   основи   розроблення   нових   напівпровідникових приладів.

III. Галузь науки,  з  якої  присуджуються  наукові  ступені:
фізико-математичні науки

Програма-мінімум кандидатського екзамену зі спеціальності 01.04.10 "Фізика напівпровідників і діелектриків" - Завантажити